profile-bg

Informacje o kanale

Teatr Muzyczny TINTILO powstał 30 lat temu. Jego Twórcą była Teresa Kurpias-Grabowska (1953-2020), która przez 30 lat piastowała funkcję Dyrektora Artystycznego Teatru.

Od 1990 roku działa niezależnie pod auspicjami Fundacji Twórczego Rozwoju Dziecka TINTILO. Występuje gościnnie w warszawskich teatrach. Od 1999 r. jest związany z Teatrem Rampa na Targówku. Od sezonu 2014/2015 działa jako Scena TINTILO w strukturze Teatru Rampa.

W ciągu minionych lat Teatr wystawił 24 widowiskowe musicale dla dzieci i młodzieży, wg pomysłu i w reżyserii Teresy Kurpias-Grabowskiej. 

Nasze musicale powstają w oparciu o treści tradycyjnych baśni oraz uznanych utworów dla dzieci, dzięki czemu uzupełniają i wpisują się w program edukacji szkolnej. Dbamy o to, by nasze spektakle niosły pozytywne wartości, wzmacniały dzieci w mierzeniu się z codziennością i były atrakcyjną rozrywką dla szerokiego grona odbiorców. 

Zespół cieszy się niezmienną popularnością nie tylko wśród dziecięcej publiczności. W ciągu ostatnich kilkunastu lat nasze spektakle obejrzało pół miliona widzów! Graliśmy na wielu warszawskich scenach (m.in. w Teatrze Polskim, Teatrze Muzycznym ROMA, Teatrze Wielkim i w Sali Kongresowej).

W naszych spektaklach występują wspólnie utalentowani adepci sztuki aktorskiej oraz profesjonalni aktorzy i tancerze. Dzięki temu musicale mają zarówno atuty sztuki tworzonej w formule „dzieci-dzieciom”, jak i wszystkie zalety profesjonalnych produkcji teatralnych.

Ważnym elementem pracy Teatru jest działalność w zakresie edukacji artystycznej. Fundacja Twórczego Rozwoju Dziecka TINTILO prowadzi Szkołę Musicalową TINTILO, w której dzieci i młodzież przygotowują się do profesjonalnej pracy artystycznej na scenie.